Skiepai šeškams

Skaityti daugiau

Jei Jūsų namuose gyvena gražuolis šeškiukas, Jums reikėtų pasirūpinti jo sveikatos priežiūra. Veterinarijos klinikos „Divaura“ gydytojai gali ne tik atlikti Jūsų augintinio  apžiūrą, jį vakcinuoti, atlikti jam visus reikalingus tyrimus, paskirti gydymą, jei to reikia, bet ir atlikti operacijas (šeškų kastraciją, šeškių sterilizaciją, svetimkūnių šalinimą, kaulų osteosintezę ir kt.).

Konsultuojantis ir gydantis gydytojas turi 19 m. darbo patirtį veterinarinės medicinos praktikos srityje.

Kodėl reikia skiepyti šeškus? 

Skiepai padeda apsaugoti Jūsų šešką nuo sunkių infekcinių ligų. Tai taip pat neleidžia jiems perduoti pavojingų infekcijų kitiems šeškams. Šeško turėtumėte nevesti į lauką, kol jis negaus visų būtinų pradinių skiepų.

Kaip dažnai turėtų būti skiepijami šeškai? 

Lietuvoje plačiausiai naudojama 2-jų skiepų pirmaisiais šeškiuko gyvenimo metais ir vėliau kasmetinių skiepų sistema. Revakcinacija būtina imunitetui palaikyti.

Kokio amžiaus šeškas turi būti skiepijamas?

Pagal 2-jų skiepų sistemą: pirmasis skiepas atliekamas kai šeškiukui sueina 2 mėnesiai (8-10 savaičių), o antrasis (revakcinacija) – 3-jų mėnesių (12-14 savaičių) amžiaus.

Nuo kokių ligų šeškus apsaugo skiepai? 

Šeškus privaloma skiepyti nuo pasiutligės ir maro.

Kokiomis vakcinomis skiepijami šeškai?

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šeškus skiepija vakcinomis, kurios skirtos šunims.

Kas yra šeškų maras? 

Maras yra nedažna, bet rimta šeškų liga, kuri paprastai prasideda kosuliu, čiauduliu, išskyromis iš akių bei nosies, ši liga visada yra mirtina.

Gyvūnas gali užsikrėsti maru ne tik kontaktuodamas su kitu sergančiu gyvūnu, bet šios ligos sukėlėjų galite atsinešti iš lauko ant savo avalynės, rūbų bei kitų daiktų.

Ar šeškų organizmas reaguoja į skiepus?

Yra nedidelė tikimybė, kad Jūsų šeško organizmas gali sureaguoti į gautą vakciną.

Kai kuriems gyvūnams pasireiškia šalutinis vakcinos poveikis padidėjusiu seilėtekiu, pykinimu, silpnumu, viduriavimu, kvėpavimo sutrikimu, traukuliais, alerginėmis reakcijomis, paraudimu vakcinavimo vietoje. Daugeliu atveju, šios reakcijos greitai praeina, tačiau po skiepijimo rekomenduojama 30-40 min. pabūti veterinarijos klinikoje.

Jeigu jūsų augintiniui buvo alerginė reakcija į praėjusį skiepą, būtinai perspėkite apie tai veterinarijos gydytoją kai atvyksite pakartotiniems skiepams.

Kviečiame pasirūpinti savo šeškiukų sveikata.

Vakcinacijai galite registruotis tel. 8-612 55855.

Iki susitikimo veterinarijos klinikoje „Divaura“

Babeziozė

Skaityti daugiau

Babeziozė – tai pirmuonių Babesia canis šunims sukeliama liga. Šį parazitą perneša Lietuvoje gausiai paplitusi Pievinė erkė – Dermacentor. Į šuns organizmą patekę pirmuonys dauginasi kraujyje esančiuose eritrocituose ir juos suardo, taip sukeldami anemiją bei stiprią organizmo reakciją į parazito daromą žalą. Gyvūnui sergant babezioze galimos komplikacijos, kurios pasireiškia: inkstų, kepenų, blužnies ar kitų vidaus organų veiklos sutrikimais. Kai kuriais atvejais organizmui padaryta žala gali būti labai didelė ir baigtis net gyvūno mirtimi.

Kuo greičiau šeimininkas, pastebėjęs pirmuosius ligos požymius, kreipsis pagalbos į veterinarijos gydytojus, tuo didesnė tikimybė bus išgelbėti gyvūną!!!

Rekomenduojame kreiptis į veterinarijos kliniką, jeigu pastebėjote įtariate, kad:

  • buvo ar yra įsisiurbusi erkė;
  • pasidarė vangus, apatiškas;
  • gali būti pakilusi kūno temperatūra;
  • prarado apetitą;
  • šlapimas tapo tamsiai rudos spalvos.

Norite apsaugoti savo gyvūną nuo babeziozės, tai pirmiausia, saugokite jį nuo erkių!!!

Apsaugos priemonių nuo parazitų galite įsigyti mūsų klinikoje:

🏥 Partizanų g. 25, Kaunas.

☎+370 612 55855.

Burnos sanacija

Skaityti daugiau

Jeigu iš Jūsų augintinio burnos sklinda nemalonus kvapas ir ant dantų matote tamsias dėmes, tikėtina, kad ant gyvūno dantų susiformavo apnašos. Nepašalinus apnašų laiku, gali išsivystyti parodontozė, dantenų uždegimas bei kitos dantų ir dantenų problemos, dėl kurių gali tekti net šalinti pažeistus dantis. Veterinarijos klinikoje ,,Divaura“ dantų apnašos yra šalinamos naudojant ultragarsinį skalerį ir poliruojant dantis specialia pasta. Jeigu matote, kad Jūsų augintinio dantys turi tamsių dėmių ar apnašų, sklinda iš burnos nemalonus kvapas, mūsų klinikos gydytojai pasiruošę padėti.

Mus galite rasti adresu: Partizanų g. 25, Kaunas. Registracija ☎ +370 612 55855.

RASKITE MUS

Partizanų g. 25 Kaunas

+370 612 55855

SEKITE MUS